top of page
  • Ataşehir Yüzme Kulübü

Ataşehir’de Çocuklar İçin Yüzme Dersleri

Ataşehir Yüzme Kulübü’nde, çocuklar için yüzme dersleri veriliyor. Yüzmenin çocukların gelişimi açısından birçok önemli faydası bulunuyor. Bu nedenle; günümüzde birçok ebeveyn çocuklarının erken yaşta yüzmeye başlamasını istiyor. Çocukların, yüzmeyi doğru tekniklerle öğrenmesi ve kurs sürecinden keyif alması elbette önem taşıyor. Yüzme derslerinden keyif alan bir çocuk, yüzmeyi yaşamının önemli bir parçası haline getirmeyi seçebiliyor. Hatta profesyonel bir yüzücü olma yolunda ilerleyebiliyor. Bu nedenle doğru kurs seçimi yapmanın son derece önemli olduğu biliniyor. Temiz ve güvenilir bir ortamda eğitim almak özellikle çocuklar söz konusu ise büyük bir önem taşıyor.

Ataşehir bölgesinde çocukları için uygun bir kurs seçeneği arayan ebeveynler Ataşehir Yüzme Kulübü’nü tercih ediyor. Ataşehir Yüzme Kulübü, çocuklar için yüzme dersleri sunuyor. Bu dersler, farklı yaş grupları ve seviyelerde olan çocuklar için farklı seçenekler halinde planlanıyor. Henüz yüzme öğrenmemiş çocuklardan, lisanslı sporculara her seviyeden çocuk, kurslara katılım sağlayabiliyor. Kurslardan faydalanabilecek en küçük yaş grubu 3 – 5 yaş grubu oluyor. 3 yaştan 14 yaşa kadar derslere katılacak olan tüm kursiyerler çocuk kurs grupları içerisinde değerlendiriliyor.

14 – 18 yaş aralığındaki çocuklar ise yetişkin yüzme kursu gruplarına alınıyor. Bu gruplar içerisinde de yüzme bilen ve bilmeyen pek çok kursiyer yer alabiliyor. Yetişkin yüzme kursu seçenekleri grup kursları ve özel dersler olmak üzere iki farklı şekilde sunuluyor. Özel dersler, çocuk yüzme kursu seçeneklerini değerlendirenler tarafından da tercih edilebiliyor. Ancak çocukların grup derslerine katılmaları tavsiye ediliyor. Böylelikle, sosyalleşmeleri mümkün oluyor. Grup dersleri, özgüven gelişimi ve iletişim becerileri gibi konulara katkı sağlıyor. Buna karşın; çocukların geçmişte yaşadığı travmalar veya psikolojik gerekçeleri varsa özel derslere yönlendirilmeleri söz konusu olabiliyor.

Peki; Ataşehir Yüzme Kulübü’nün sunduğu çocuk yüzme dersi seçenekleri neler? Kurslar hangi yaş aralıklarını kapsıyor? Kurs grupları nasıl oluşturuluyor?


Çocuklar İçin Yüzme Dersleri Nasıl Planlanıyor?

Çocuklar için sunulan yüzme kurslarında iki farklı seçenek bulunuyor. İlki 3 ile 5 yaş aralığındaki çocukları kapsıyor ve adını da bu yaş aralığından alıyor. 3 – 5 Yaş Yüzme Kursu, Ataşehir Yüzme Kulübü’nün ağırladığı en küçük yaş grubuna yönelik kurs seçeneği oluyor. Bu kurs grubunda çocuklara temel yüzme becerilerinin kazandırılması hedefleniyor. Suya adapte olma süreci kurs programının önemli bir parçası oluyor. Su korkusu yaşayan çocukların bu korkuyu yenmeleri üzerine çalışmalar yapılıyor. Kurs programında eğitici oyunlara yer verilerek çocukların keyifli bir ortamda öğrenmeleri sağlanıyor. Aynı zamanda eğitici oyunlar çocukların gelişimine de katkı sunuyor.

Bir diğer seçenek 5 – 14 yaşa yönelik olan Çocuk Yüzme Kursu seçeneği oluyor. Burada, iki alt gruptan söz etmek gerekiyor. Bunlardan ilki başlangıç seviyesi grubu oluyor. Diğeri ise teknik öğrenim grubu adıyla anılıyor. Başlangıç seviyesinde yüzme öğrenme sürecindeki çocuklar yer alıyor. Teknik öğrenim gruplarında ise yüzme bilen ancak bu alanda kendini geliştirmek isteyen çocuklara yer veriliyor.

Kurs grupları altı kişiden oluşuyor. Gruplar oluşturulurken yaş ve yüzme seviyesine bakılıyor. Grup dersleri haftanın iki günü olacak şekilde planlanıyor. Her iki kurs seçeneğinde de günde birer saat ve ayda en az 8 saat ders veriliyor.

Çocuklar için yüzme dersleri konusunda daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Ataşehir Yüzme Kulübü ile iletişime geçebilirsiniz. Kurs içeriklerimiz ve kayıtlar hakkında bilgi için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

13 görüntüleme

Comentários


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page