top of page
  • Ataşehir Yüzme Kulübü

ÖZEL YÜZME DERSİ

Özel yüzme dersi kişinin ihtiyaçlarına yönelik şekillendirilmektedir. Antrenör ile birebir yüzme dersi yapılmaktadır. Her yaş gurubuna farklı yüzme çalışmaları uygulamaktadır.

Çocuk ve yetişkin her birey özel yüzme dersi alabilir. Yüzmeyi bilmeyenler yüzme öğrenirken, yüzmeyi bilenlerle teknik geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Müsabakalara hazırlanan yüzücüler içinde teknik ve performans çalışmaları yapılmaktadır.


Özel Yüzme Dersinin Farkı ve Faydaları Nelerdir?


Özel Yüzme Dersinde kişinin ihtiyaçlarına yönelik özel çalışılırken grup dersinde gurubun dinamiklerine göre ortak bir ders programı işenmektedir.

Özel yüzme dersinde hatalarınızı düzeltmeye yönelik çok fazla pratik yapma şansını elde edersiniz. Özel yüzme dersinde tek bir zaman dilimi yerine hocanın ve havuzun müsait vakitlerine göre ders saatinizi seçme şansını da elde etmiş olursunuz.


Kimler Özel Yüzme Dersi Alabilir?


Her yaş gurubundan insan özel yüzme dersi alabilir. Hiç yüzme bilmeyenler, tekniğini geliştirmek isteyenler ve performansını arttırmak isteyen ile yüzücüler özel yüzme dersi alabilirler. Özel yüzme derslerinde kişiye özel çalışmalar yapılmaktadır.


Özel Yüzme Dersinde Hoca Seçimi Nasıl Olmalıdır?


Özel yüzme dersinde motivasyon faktörü ve güven çok önemlidir. Güvenebileceğiniz tecrübesinden ve eğitiminden emin olduğunuz sizi motive eden bir Antrenör ile çalışmanız bu anlamda çok önemlidir.


Özel Yüzme Dersi ile Kaç Derste Yüzme Öğrenilir?


Özel yüzme derslerinde yüzmeyi öğrenme süresi kişinin korku düzeyi ve yeteneğiyle orantılıdır. Su korkusu kaynaklı durumlarda süre uzayabilmektedir. Bu durumun kesin bir cevabı yoktur ancak herkes yüzme öğrenebilir. Süresini yeteneğiniz ve korku düzeyiniz belirlemektedir.

203 görüntüleme

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page