top of page
  • Ataşehir Yüzme Kulübü

Yüzmeye Başlama Yaşı Kaç Olmalıdır?

Çocuklarda yüzmeye başlama yaşı kaç olmalıdır?


Çocuklarda yüzmeye 3 yaşından itibaren uzman eğitmenler eşliğinde başlanmalıdır. Çocuklar eğitime uygun havuzlarda, uzman antrenörler eşliğinde ve oyun formatında suyla tanıştırılmalıdırlar. Çocuklar ilk suyla tanışmada korku ve endişe yaşayabilirler. Eğitmenlerin ilk amacı çocukların kaygı düzeylerini kontrol etmek ve oyunlarla onları havuz ortamına alıştırmaktır.


Yetişkin bireylerde yüzme öğrenebilir mi?


Yüzmeyi öğrenmenin belirgin bir yaşı yoktur. Erken başlamak elbette avantaj sağlamaktadır. Yetişkinlerde öğrenilmiş korkular eğitim sürecini yavaşlatıcı bir etken olsa da yetişlerin başarı oranı çocuklardan az değildir. Her yaşta birey yüzme sporuna başlayabilir. Uzman antrenörlerden eğitim almak kişinin öğrenme sürecini olumlu yönde etkileyecektir.


Ne zaman yüzebilirim?


Ne zaman Yüzebilirim? Yüzmeyi hayatımızda bir spor branşı olarak görmek istiyorsak önceliğimiz yüzmeyi tüm teknikleriyle öğrenmek olmalıdır. Yüzme her yaşta yapılabilen bir spor olduğu gibi uygun havuzlarda yılın 12 ayı yapılabilir.


Çocuğum yüzücü olabilir mi?


Çocuğum yüzücü olabilir mi? Bu sorunun cevabı evet çocuğunuz profesyonel bir yüzücü olabilir. Bunun için yüzme sporuna erken yaşlarda ve doğru bir kulüpte başlamış olması büyük bir avantajdır. Çocuğunuzun ne kadar başarılı olacağı da yeteneklerine, dikkatine ve çalışma azmine bağlıdır.


Yüzme öğrenmenin yaşı yoktur. En ideal yaş en erken yaştır. Yüzme bir tutkudur. Suyu ve yüzmeyi seven birey yüzmeye tutkuyla bağlanır. Yaz kış yapılabilecek en sağlıklı sporların başında yüzme gelmektedir.

812 görüntüleme

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page