top of page
  • Ataşehir Yüzme Kulübü

Yetişkinler İçin Yüzme Kursu

Ataşehir Yüzme Kulübü’nde, çocuklar ve yetişkinler için yüzme kursu faaliyetlerimiz devam ediyor. Yüzme sporu eğlenceli olduğu kadar sağlık açısından da pek çok fayda sağlıyor. Yüzme sporunun çocukların gelişimine birçok farklı açıdan katkı sunduğu biliniyor. Konu yetişkinler olduğunda da yüzme sporunun faydaları saymakla bitmiyor. Yetişkinlerde; fiziksel ve mental sağlığın korunması noktasında yüzmenin önemli bir rol oynadığı kabul ediliyor. Suyun rahatlatıcı etkisi nedeniyle, yetişkinlerde tedavi amacıyla kullanılması da söz konusu olabiliyor. Yüzme, kasların daha etkin çalışması ve kalbin güçlenmesine yardımcı oluyor. Kas ve kemik hastalıklarıyla mücadelede, kilo kontrolü uygulanması gereken rahatsızlıkların tedavisinde yüzme sporundan yardım alınabiliyor.

Ataşehir Yüzme Kulübü’nde Yetişkinler İçin Yüzme Kursu

Ataşehir Yüzme Kulübü, 2017 yılından beri farklı yaş grupları ve farklı düzeylerdeki kursiyerlerle çalışmalarını sürdürüyor. İlk olarak Ataşehir Yüzme Havuzu bünyesinde başlayan kulüp faaliyetleri bugün yedi farklı havuzda yürütülüyor. Kulübümüz her yaşa, her düzeye, her bütçeye uygun yüzme kursları sunuyor. Bu kurslar aracılığıyla, yüzme sporunun gelişmesi, sevilmesi ve tanınması için çaba gösteriliyor.

Kulübümüz kurulduğu günden beri; deneyimli kadrosu, tam donanımlı ve güvenilir tesisleriyle ön plana çıkmayı başarıyor. Ataşehir Yüzme Kulübü’nde grup ve özel yüzme dersi faaliyetleri yürütülüyor. Bu faaliyetler; çocuk ve yetişkin yüzme kurslarını içine alıyor. Kulübümüz bünyesinde; hem çocuklara hem de yetişkinlere lisans alma imkanı ve yarışlara katılma şansı sunuluyor.

İstanbul Anadolu Yakasında Yetişkinler İçin Yüzme Kursu

Ataşehir Yüzme Kulübü, İstanbul’un Anadolu yakasında farklı yaş grubu ve seviyelerdeki kursiyerler için faaliyetlerini sürdürüyor. Kulübümüz, Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından akredite ediliyor. Yetişkin yüzme kurslarımız, özel yüzme dersi ve grup dersleri şeklinde yapılıyor. Birebir yürütülen kurslarımız kişiye uygun kurs programı yapabilme gibi avantajlar sağlıyor. Grup derslerinde ise maksimum 6 kişilik gruplarla çalışılıyor. Her sporcuya yeteri kadar zaman ayrılması sporcuların gelişimi açısından önem taşıyor. Derslerimiz, Ataşehir Yüzme Havuzu, Kadıköy Yüzme Havuzu, Burhan Felek Yüzme Havuzu gibi farklı havuzlarda yapılabiliyor.

Kurslar lisanslı sporcular ve master yüzme grupları için performans amaçlı sürdürebiliyor. Aynı zamanda kulübümüz bünyesinde eklem ve kas hastalıklarının tedavisine destek olması amacıyla kurslar yürütülüyor. Bu kurslar, fizyoterapi amaçlı yüzme kursları olarak kategorize ediliyor. Peki; yetişkinler için yüzme kursu nasıl bir program çerçevesinde ilerliyor?

Yetişkin Yüzme Kursları Neleri Kapsıyor?

Yetişkinlere yönelik yüzme kurslarımız haftada iki gün gerçekleştiriyor. Her kurs bir saatlik süreyi kapsıyor. Aylık en az 8 saat eğitim veriliyor. Özel dersler için programlar, öğrenci ve antrenör tarafından belirlenebiliyor. Kişiye özel bir programlama yapılabiliyor. Bu noktada; kişisel sebeplerle grup derslerine katılamayanlar, özel derslere yönelmeyi tercih edebiliyor. Yetişkinlere yönelik kurslar farklı eğitim gruplarına yönelik olarak düzenleniyor. Bu gruplar şöyle sıralanıyor;

· Başlangıç Grubu

· Teknik Öğrenim

· Master Grubuna Geçiş

Başlangıç Grubu

Başlangıç grubu kursları, su ile tanışma sürecini kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Bu seviyedeki gruplarla; adaptasyon çalışmaları, temel nefes egzersizleri, atlama çalışmaları yapılıyor. Yetişkinler için yüzme kursu kapsamında aynı zamanda doğru vücut pozisyonu ve ayak vuruşları konusunda eğitimler veriliyor.

Teknik Öğrenim

Yetişkinlere yönelik kurslar söz konusu olduğunda bir diğer grup Teknik Öğrenim grubu oluyor. Teknik Öğrenim grupları, yüzme seviyelerine göre kendi içinde de ayrılıyor. Gruplarda; farklı yüzme stillerine dair koordinasyon çalışmaları yürütülüyor. Temel tekniklere odaklanılıyor. Aynı zamanda ayak ve kol çalışmaları ve atlama çalışmalarına dair eğitimler veriliyor.

Master Grubuna Geçiş

Master Gruplarında ileri seviyedeki sporcular ve lisanslı sporcular yer alıyor. Kurs programlarında; serbest, sırtüstü, kurbağalama ve kelebek branşlarında ileri seviyede teknik çalışmalara odaklanılıyor. Yarışlara yönelik mesafe antrenmanları yapılıyor.

Yetişkinler için yüzme kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi inceleyebilirsiniz. Kurslarımıza katılmak isterseniz, sorularınız ya da önerileriniz varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz

158 görüntüleme

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page