top of page
  • Ataşehir Yüzme Kulübü

Ataşehir Yüzme Havuzu

Ataşehir Yüzme Kulübü, Ataşehir Yüzme Havuzu da dahil olmak üzere birden fazla tesiste kurs faaliyetleri yürütüyor. Kulüp, Ataşehir Yüzme Havuzu’nda çocuklar ve yetişkinler için eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Çocuk yüzme kursu için kurs grupları, yaş yüzme seviyesi ve fiziksel uygunluğa göre oluşturuluyor. Kurs gruplarında maksimum 6 kursiyer yer alabiliyor. Yetişkin yüzme kursu grupları da aynı şekilde kursiyerlerin seviyelerine bakılarak oluşturuluyor. Yetişkin gruplarında da maksimum 6 kişi yer alıyor. Böylelikle antrenörler her öğrenci için yeterince zaman ayırabiliyor.

Kulüp, her öğrenciye tek tek dokunarak, onların ihtiyaçlarını ve taleplerini göz önünde bulundurarak eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Her öğrencinin öğrenme hızının farklı olduğunun bilincinde olarak hareket ediliyor. Her öğrenciye yüzme sporunun sevdirilmesi ve yüzmenin bir yaşam biçimi haline getirilmesi için çalışılıyor.

Ataşehir Yüzme Havuzu ve Çocuk Yüzme Kursu Faaliyetleri

Ataşehir Yüzme Havuzu’nda tüm yaş grupları için karma eğitim veriliyor. Çocuk yüzme kursları söz konusu olduğunda yaş gruplarına göre iki farklı kurs seçeneği bulunuyor. Bunlar; “3 – 5 Yaş Yüzme Kursu” ve “Çocuk Yüzme Kursu (5 – 14 Yaş)” olarak adlandırılıyor. 3 – 5 Yaş Yüzme Kursu kapsamında, çocukların suyla tanışması ve suya adaptasyonuna odaklanılıyor. Çocukların suyu sevmesi, yüzmeyi öğrenebilmeleri ve temel becerileri edinebilmeleri için büyük önem taşıyor. Bu nedenle, eğitici oyunlardan da yardım alınıyor.

5 – 14 yaş grubunda çocukların yaşlarına ve yüzme seviyelerine göre alt gruplar oluşturuluyor. Başlangıç seviyesindeki çocuklara temel yüzme becerilerinin öğretilmesine odaklanılıyor. Temel nefes egzersizleri, vücut pozisyon çalışmaları, ayak vuruşları üzerinde duruluyor. Eğitsel oyunlar ile çocukların iletişim becerilerinin gelişmesi ve eğitim sürecinin daha keyifli hale gelmesi sağlanıyor. Teknik öğrenim gruplarında ise dört temel yüzme tekniğine yönelik çalışmalar yürütülüyor. Streamline çalışmaları yapılıyor. Atlama ve çıkış çalışmaları üstünde duruluyor.

Ataşehir Yüzme Havuzu ve Yetişkin Yüzme Kursu Faaliyetleri

Kulüp, yetişkinler de için de kurs seçenekleri sunuyor. Kulüp tarafından sunulan kurs seçeneklerini şöyle sıralamak mümkün olabiliyor;

· Birebir (özel) yüzme dersi (kişiye uygun program)

· Grup yüzme dersi (max 6 kişilik gruplarda)

· Performans amaçlı (Lisanslı sporcu, master yüzme)

· Eğitim Almadan Serbest Yüzme (Yüzme Bilenler İçin)

· Fizyoterapi amaçlı Yüzme (Kas güçsüzlükleri, Eklem iltihabı, bel fıtığı)

Yüzme bilmeyen yetişkinler başlangıç seviyesi kurslarına katılarak temel yüzme becerileri edinebiliyorlar. Bu aşamada yetişkinler için suya adaptasyon çalışmaları yürütülüyor. Travmatik bir arka planın olması halinde su korkusunun üstesinden gelinmesi için çalışmalar yürütülüyor. Havuza atlama çalışmaları ve temel nefes çalışmaları yapılıyor. Aynı zamanda suyun üzerinde durabilme, vücut pozisyonu ve ayak vuruşlarına odaklanılıyor.

Teknik öğrenim gruplarında ise tıpkı çocuk yüzme kurslarında olduğu gibi farklı stiller üzerine çalışılıyor. Serbest, sırtüstü, kelebek ve kurbağalama stillerinde çalışmalar yapılıyor.

Özel Yüzme Dersleri

Kulüp grup derslerinin yanı sıra özel yüzme dersi seçeneği de sunuyor. Özel yüzme derslerine hem çocuklar hem de yetişkinler katılabiliyor. Eğitim ya da iş temposu nedeniyle kurs takvimine ayak uyduramayanlar özel yüzme dersi seçeneğini değerlendirebiliyor. Psikolojik rahatsızlıklar özel ders seçeneğinin değerlendirilmesinde rol oynayabiliyor. Aynı zamanda kendini grup derslerinde rahat hissetmeyen kursiyerler için özel ders bir seçenek olabiliyor.

Ataşehir Yüzme Havuzu ve kurs faaliyetleri daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Ataşehir Yüzme Kulübü ile iletişime geçebilirsiniz. Kurs kayıtları için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

30 görüntüleme

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page