top of page
  • Ataşehir Yüzme Kulübü

Ataşehir Yüzme Kulübü Yetişkin Yüzme Kursu

Yetişkin yüzme kursu denildiğinde İstanbul’da akla gelen ilk kulüp Ataşehir Yüzme Kulübü oluyor. Kulüp yetişkinler için farklı kurs seçenekleri ve pek çok avantaj sunuyor. Ataşehir Yüzme Kulübü’nün, Türkiye Yüzme Federasyonu’na bağlı resmi bir kulüp olduğu biliniyor. Kulüp, yetişkinler için hem grup dersleri hem de özel yüzme dersi seçenekleri sunuyor. Kulübün antrenör kadrosu alanında uzman ve eğitimli kişilerden oluşuyor. Kurs faaliyetleri Ataşehir Yüzme Havuzu başta olmak üzere farklı havuzlarda sürdürülüyor. Kulüp, temiz ve tam donanımlı tesisleriyle Anadolu Yakası yüzme kursu seçenekleri içerisinde ön plana çıkıyor. Peki; kulüp, yetişkinler için hangi fırsatları sunuyor? Kurslar neleri kapsıyor? Fiyatlar nasıl?

Yetişkin Yüzme Kursu Ders İçerikleri Yetişkin yüzme kurslarının ders içeriklerine göz atarak başlayalım… Yetişkin yüzme kursları kursiyerlerin seviyelerine göre kendi içinde gruplara ayrılıyor. Kurslar hem grup dersi hem de birebir yüzme dersi şeklinde yürütülebiliyor. Kurslara yüzme bilmeyen yetişkinlerin yanı sıra; yüzme bilen yetişkinler de çeşitli sebeplerle katılabiliyor. Hastalıkların önlenmesi ve tedavisi, vücut formunun korunması bu sebeplerden bazıları olarak sıralanıyor.

Yetişkin yüzme kursları başlangıç grubu, teknik öğrenim ve performans gruplarına geçiş olmak üzere farklı gruplara ayrılıyor. Başlangıç grubu dersleri yüzme öğrenme ve suya adaptasyon çalışmalarını içeriyor. Su ile tanışma, temel nefes egzersizleri, vücut pozisyonuna yönelik çalışmalar bu aşamada gerçekleştiriliyor. Başlangıç seviyesinde buna ek olarak; havuza atlama çalışmaları, ayak vuruşları gibi konulara odaklanılıyor.

Yetişkin yüzme kursu teknik öğrenim grupları kendi içinde de seviyelere göre gruplara ayrılıyor. Streamline çalışmaları, farklı yüzme tekniklerine yönelik nefes – kol – ayak koordinasyonu çalışmaları bu aşamada yapılıyor. Kursiyerler sırtüstü yüzme, kurbağalama, kelebek yüzme gibi farklı teknikleri öğreniyorlar. Bu teknikleri geliştirmeye yönelik çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Ek olarak; atlama ve çıkış çalışmalarına odaklanıyorlar.

Performans gruplarına geçiş aşamasında ise 4 farklı yüzme stilinde teknik çalışmalara odaklanılıyor. Yarışmalara yönelik mesafe antrenmanları bu aşamada yapılıyor. Her yaş grubuna yönelik kondisyon çalışmaları yürütülüyor. Çıkış, dönüş ve bitiriş çalışmaları bu aşamada verilen diğer eğitimler arasında yer alıyor. Performans gruplarındaki kursiyerler lisans alma ve kulübü yarışlarda temsil etme şansı bulabiliyorlar.

Yetişkin Yüzme Kursu Grup ve Özel Yüzme Dersi Seçenekleri

Yetişkin yüzme kursları grup dersi ve birebir yüzme dersi şeklinde yürütülebiliyor. Gruplar maksimum altı kişiden oluşuyor. Grup dersleri haftada 2 gün birer saat olarak yapılıyor. Kursiyerler, kurs süresince ayda en az 8 saat ders alıyorlar. Bununla birlikte; yetişkinler kimi zaman iş ve eğitim programları nedeniyle grup derslerine ayak uydurmakta zorlanabiliyorlar. Bu noktada özel yüzme dersi seçeneklerini değerlendirmek isteyebiliyorlar.

Özel yüzme dersleri, kişiye özel olarak programlanabiliyor. Kurs takvimi kursiyer ve antrenörün uygunluk durumuna göre belirleniyor. Geçmişte travmatik bir deneyim yaşamış olan yetişkinler veya grup derslerinden çekinenler de özel yüzme derslerine yönelebiliyor. Özel yüzme dersleri tıpkı grup dersleri gibi Ataşehir Yüzme Havuzu başta olmak üzere farklı havuzlarda yürütülüyor.

Yetişkin Yüzme Kursu Fiyatları

Ataşehir Yüzme Kulübü, Anadolu Yakası yüzme kursu seçenekleri içerisinde sunduğu avantajlı fiyatlarla dikkat çekiyor. Grup dersleri için kursiyerlerin aylık 600 TL bütçe ayırmaları gerekiyor. Özel dersler söz konusu olduğunda ise ücretler, kurs programına göre farklılık gösteriyor. Ücretler 1800 TL ile 6400 TL arasında değişiyor. Özel ders ücretleri konusunda yüzme kulübü ve antrenörlerle iletişime geçerek detaylı bilgi almak mümkün olabiliyor. Grup dersi ücretleri her ayın ilk haftasında peşin olarak ödeniyor. Özel dersler için ise 8 ders ücretinin peşin olarak ödenmesi gerekiyor. Birden fazla aile üyesinin kurslara katılım göstermesi halinde %10 oranında indirim uygulanıyor.

Yetişkin yüzme kursu fiyatları ve kurs içerikleri hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ataşehir Yüzme Kulübü’nün sunduğu fırsatlardan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kurs programlarımıza katılmak ve üyelik işlemleri için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

38 görüntüleme

コメント


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page