top of page
  • Ataşehir Yüzme Kulübü

Havuzda Yüzmenin Faydaları Hakkında Merak Edilenler

Havuzda yüzmenin faydaları denildiğinde pek çok farklı noktaya değinmek gerekiyor. Yüzme sporu her yaş grubu için faydalı bir spor dalı olarak değerlendiriliyor. Bunun araştırmalarca kanıtlanmış ve uzmanların sıklıkla dile getirdiği pek çok nedeni bulunuyor. Yüzme hem bedeni hem de Zihni rahatlatan sporlardan biri olarak biliniyor. Hem çocukların hem de yetişkinlerin Yüzme sporunu düzenli olarak yapmaları tavsiye ediliyor.


Yüzme günlük stresten ve yoğun tempodan uzaklaşmak için en uygun sporlardan biri olarak görülüyor. Yüzmenin, boy uzamasından kilo vermeye pek çok noktada faydası bulunuyor. Akciğer ve kalp rahatsızlıklarıyla mücadelede yüzme en etkin spor dallarından biri olarak biliniyor. Yüzmenin çocukların gelişim sürecine de önemli katkılar sağladığı araştırmalarla kanıtlanıyor. Bu nedenle; yediden yetmişe herkesin yüzüne sporuyla ilgilenmesi; hem fiziksel hem mental sağlık açısından tavsiye ediliyor.


Peki; havuzda yüzmenin ne gibi avantajları bulunuyor. Havuzda yüzmek, denizde yüzmekten daha mı avantajlı? Ataşehir Yüzme Kulübü, bu konuda kursiyerlere neler sunuyor?


Havuzda Yüzmenin Faydaları Nelerdir?

Havuzda yüzmek mi yoksa denizde yüzmek mi? Bu konu hakkında herkesin farklı tercihleri olabiliyor. Bu konunun sıkça tartışıldığını ve değerlendirildiğini duymak mümkün oluyor. Bu noktada; havuzda yüzmenin denizde yüzmeye oranla bazı avantajları olduğunu ifade etmek gerekiyor. Her ne kadar denizde yüzme öğrenmenin daha kolay olduğu düşünülse de; havuzda daha rahat yüzme öğrenebiliyor. Belirli bir derinlikte ve belirli bir alan içerisinde yüzme öğrenmek pek çok insan için daha kolay olabiliyor. Özellikle çocuklar için havuz daha rahat yüzme öğrenilecek bir alan oluyor.


Bununla birlikte; havuz dört mevsim antrenman yapmaya olanak veriyor. Bu durum; düzenli olarak yüzme sporu ile ilgilenmek isteyenler ve profesyoneller için önemli bir avantaj sağlıyor. Lisanslı sporcular ve yarışlara hazırlananlar, yılın bütün dönemlerinde çalışmalarını havuzlarda sürdürebiliyor.


Havuzda Yüzmenin Faydaları ve Ataşehir Yüzme Kulübü’nün Sunduğu Kurslar

Ataşehir Yüzme Kulübü'nün yüzme öğrenmek ve yüzme sporuyla ilgilenmek isteyenler için pek çok kurs seçeneği sunduğu biliniyor. Kulüp tüm kurs faaliyetlerini Anadolu Yakasındaki tesislerinde yürütüyor. Kulübün kurs faaliyetleri için kullandığı birden fazla havuz bulunuyor. Ataşehir Yüzme Havuzu, bunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Kulüp sunduğu fırsatlar ve profesyonel ekibi ile Anadolu Yakası'nın önde gelen yüzme kursları arasında değerlendiriliyor. Özellikle, çocuk yüzme kursları için ebeveynler tarafından tercih ediliyor. Yetişkin yüzme kurslarında sunduğu grup ve özel ders seçenekleriyle de tercih sebebi oluyor.


Ataşehir Yüzme Havuzu ve kulübün kullandığı diğer havuzlar hem çocuk hem de yetişkinleri ağırlıyor. Aynı zamanda kulüp bünyesinde hem amatör hem de profesyoneller eğitim alıyor. 3 yaşından itibaren her yaş grubu kurslardan faydalanabiliyor. Kulübün yüzme bilenler için de çeşitli kurs seçenekleri bulunuyor. Teknik öğrenim grupları yüzme bilenleri ağırlıyor. Teknik öğrenim sürecini başarıyla tamamlayanlar için performans ve master yüzme gibi farklı seçenekler de bulunuyor. Kursiyerler grup derslerine katılabiliyor ya da özel yüzme dersi seçeneklerini değerlendirebiliyor. Dersler haftanın iki günü birer saat yapılıyor. Özel yüzme derslerinde, farklı paketler uygulanabiliyor. Bu noktada; ders günleri ve saatleri farklılık gösterebiliyor. Bu konuda program ve ücret bilgisi için antrenörlerle iletişime geçilmesi gerekiyor.


Havuzda yüzmenin faydaları ile ilgili daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Ataşehir Yüzme Kulübü ile iletişime geçebilirsiniz. Kurs içeriklerimiz ve kayıtlar hakkında bilgi için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


97 görüntüleme

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page