top of page
  • Ataşehir Yüzme Kulübü

Yüzme Kaç Derste Öğrenilir?

Yüzme kaç derste öğrenilir? Bu soru yüzmeye yeni başlayanlar tarafından sıkça sorulan sorulardan biri oluyor. Yüzme öğrenmek için kurslara başvurulması tavsiye ediliyor. Bu kurslarda profesyonel eğitmenler eşliğinde daha sağlıklı bir öğrenme süreci geçirmek mümkün oluyor. Aynı zamanda öğrenme profesyonel eğitmenler, öğrenme sürecinin daha hızlı ilerlemesine de yardımcı olabiliyor. Ataşehir Yüzme Kulübü, çocuk ve yetişkinler için yüzme kursları sunuyor. İstanbul’un en seçkin kulüplerinden biri olarak tanınıyor. Ataşehir Yüzme Kulübü’nde öğrenme süreci aşamalar halinde gerçekleşiyor. Yüzme bilmeyenler ve farklı yüzme tekniklerinde kendilerini geliştirmek isteyenler ayrı gruplarda yer alıyor. Kulüp, profesyonel yüzücü olma hayali kuranlar için lisanslı olma imkanı da sunuyor.


Peki; yüzme öğrenmek için ne kadar zaman ayırmak gerekiyor? Kurs programları nasıl ilerliyor? Haftada kaç saat vakit ayırarak yüzme öğrenilebilir?


Yüzme Kaç Derste Öğrenilir? Kurs Programları Nasıl İlerliyor?

Yüzmeyi yeni öğrenecek olanların mutlaka profesyonel destek almaları gerekiyor. Bu noktada kursiyerler kendilerine en uygun programı ve kulübü tercih edebiliyor. Ataşehir Yüzme Kulübü’nde farklı kurs seçenekleri bulunuyor. Kurslar grup dersleri veya özel yüzme dersi biçiminde alınabiliyor. Grup derslerinde haftada 2 saat ders yapılıyor. Bu dersler günde birer saat olacak şekilde iki güne bölünüyor. Böylelikle, öğrenme süreci özellikle yeni başlayanlar için daha sağlıklı biçimde ilerliyor. Çünkü yüzme dersleri yeni başlayan bir kursiyer için yorucu ve zorlayıcı olabiliyor.


Özel yüzme dersi alacak kursiyerler ise kurs programlarını kendi ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda belirleyebiliyorlar. Kurs programı öğrenci ve eğitmenin ortak kararıyla oluşturuluyor. Böylece öğrenci kendi öğrenme hızına uygun bir programa bağlı kalabiliyor. Haftalık ya da aylık olarak grup kurslarına oranla daha yoğun bir program izleyebiliyor. Bu noktada; “Yüzme kaç derste öğrenilir?” sorusunun cevabı kurs programına bağlı olarak şekillenebiliyor.


Kurs programları kapsamında yüzmeyi hiç bilmeyenler başlangıç eğitimleri ile yola çıkıyorlar. Temel yüzme eğitimlerinin verildiği bu süreç pek çok farklı çalışmayı kapsıyor. Nefes çalışmaları, su üzerinde durma, vücut pozisyonları gibi pek çok konuya odaklanılıyor. Koordinasyon ve atlama çalışmaları yapılıyor. Çocuk yüzme kursları için eğitici oyunlardan yardım alınıyor. Eğitmenler her öğrenciye tek tek vakit ayırarak eksiklerini ve performanslarını rahatlıkla görebiliyor. Çalışmalar buna yönelik olarak devam ediyor. Yüzme öğrenen öğrenciler teknik öğrenim grupları ile yola devam edebiliyor. Lisanslı sporcu olmak isteyenler ise kurslarda yeterli başarı gösterirlerse performans gruplarına alınıyor.


Yüzme Kaç Derste Öğrenilir? Yüzmeye Ne Kadar Zaman Ayırmak Gerekir?

Yüzmenin ne kadar sürede öğrenileceğine net bir yanıt vermek ne yazık ki mümkün olamıyor. Bu noktada her öğrencinin kendine özgü bir öğrenme süreci olduğunun altını çizmek gerekiyor. Kimi öğrenciler birkaç günde, kimi öğrenciler birkaç hafta ya da ayda yüzmeyi öğrenebiliyor. Elbette, ek dersler ya da özel bir programla öğrenme sürecini hızlandırmak mümkün olabiliyor. Ancak; öğrenme sürecinin hızından çok; süreçten ne kadar verim alındığı önem taşıyor. Kursiyerlerin keyifli bir öğrenme süreci geçirmelerine odaklanmak gerekiyor. Travmalar ortaya çıkmadan, yüzme sporunu severek ve içselleştirerek öğrenmek önem taşıyor. Bununla birlikte; düzenli ve sürekli yüzmek ve düzenli antrenman yapmak öğrenme sürecini kolaylaştırıyor.


Yüzme kaç derste öğrenilir?" sorusunu sizin için yanıtlamaya çalıştık. Yüzmeye dair daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Ataşehir Yüzme Kulübü ile iletişime geçebilirsiniz. Kurs içeriklerimiz ve kayıtlar hakkında bilgi için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

97 görüntüleme

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page