top of page
  • Ataşehir Yüzme Kulübü

Ataşehir Yüzme Kulübü Anadolu Yakası Yüzme Kursu

Ataşehir Yüzme Kulübü, Anadolu Yakası yüzme kursu fırsatları sunuyor. Ataşehir Yüzme Kulübü’nün sunduğu fırsatlarla Anadolu Yakası’nın önde gelen kulüpleri arasında yer aldığı biliniyor. Kulüp, tüm faaliyetlerini tam donanımlı tesislerde yürütüyor. Kursiyerlerin güvenliği için her detay düşünülüyor. Temiz tesislerde, konforlu ve güvenli bir kurs deneyimi yaşamak isteyenler Ataşehir Yüzme Kulübü’nü tercih ediyor.

Kulüp, her yaştan ve her kesimden insana yüzmeyi sevdirme amacıyla yola çıkıyor. Her öğrenciye ve her sporcuya tek tek dokunarak yüzme sporunu bir yaşam biçimine dönüştürmeyi hedefliyor. Kulüp, yüzme sporuyla tanışan kursiyerlere lisanslı sporcu olma yolunda ilerleme imkanı da sunuyor. Lisanslı sporcular kulübü yarışlarda temsil edebiliyor. Yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde burs almaya hak kazanabiliyorlar. Ataşehir Yüzme Kulübü’nün eğitim faaliyetleri ve fiyatlarıyla kursiyerler için pek çok fırsat sunduğu biliniyor.

Çocuklar İçin Anadolu Yakası Yüzme Kursu Kulüp bünyesinde kurslara katılabilen en küçük yaş grubu 3 – 5 yaş grubu oluyor. Uzmanlar da yüzmeye başlama yaşı olarak bu yaş aralığının uygun olduğunu dile getiriyor. 3 – 5 yaş grubundaki çocuklar için su korkusunu yenmek, suya adaptasyon gibi süreçler üzerinde çalışılıyor. Çocuklar temel nefes egzersizlerini, vücut pozisyonlarını ve suyun üzerinde durabilmeyi öğreniyorlar. Eğitici oyunlar aracılığıyla yüzme sporunun sevdirilmesine katkı sağlanıyor. Bu yaş aralığında yüzme sporuna başlamanın çocukların motor becerilerinin gelişimine katkı sunduğu da biliniyor. Aynı zamanda çocuklarda iletişim becerilerinin gelişmesi ve özgüven gelişimine de yüzme sporu önemli katkı sağlıyor. Kulüp, tüm bunların bilinciyle hareket ediyor ve 3 – 5 yaş arasındaki çocukların gelişimine katkı sunmayı hedefliyor. Bu doğrultuda Anadolu Yakası yüzme kursu faaliyetleri yürütüyor.

Kulüp bünyesinde çocuklar için yüzme kursu faaliyetleri kapsamında sunulan bir diğer kurs 5 – 14 yaş aralığındaki çocukları kapsıyor. Çocuklar için yüzme kursu faaliyetleri farklı seviyelere ve yaş gruplarına göre alt gruplara ayrılıyor. Başlangıç seviyesinde yüzmeyi henüz öğrenmemiş çocuklar yer alıyor. Suyla tanışma, adaptasyon, ayak vuruşu, atlama çalışmaları başlangıç seviyesi gruplarında gerçekleştiriliyor. Teknik öğrenim gruplarında ise farklı stillerde yüzme tekniklerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Atlama ve çıkış çalışmalarına odaklanılıyor. Çocuk yüzme kursları için bir diğer grup performans gruplarına geçiş oluyor. Performans gruplarına geçişte ise mesafe antrenmanları ve kondisyon çalışmaları devreye giriyor. Kulüp, çocuklar için grup derslerinin yanı sıra özel yüzme dersi faaliyetleri de yürütüyor.

Yetişkinler İçin Anadolu Yakası Yüzme Kursu

Ataşehir Yüzme Kulübü’nün çocukların yanı sıra yetişkin yüzme kursu faaliyetleri yürüttüğü de biliniyor. Yetişkin gruplarında da tıpkı çocuklarda olduğu gibi yaş ve seviyeye göre alt gruplar yer alıyor. Kurslara yüzme bilmeyen yetişkinlerin yanı sıra; yüzme tekniğini geliştirmek isteyen yetişkinler de katılıyor. Aynı zamanda yarışlara katılmak isteyenlere yönelik eğitimler de sunuluyor.

Hem çocuk hem de yetişkin yüzme kursu grupları maksimum 6 kişiden oluşuyor. Kursiyerler ayda en az 8 saat olacak şekilde derslere katılıyorlar. Tıpkı çocuklarda olduğu gibi yetişkinler için de özel yüzme dersi imkanı sunuluyor. Özel derslerin daha esnek bir programa sahip olduğu biliniyor. Grup derslerine ayak uyduramayan yetişkinler özel derslere yönelebiliyorlar. Özel dersler hakkında detaylı bilgiye antrenörler aracılığıyla ulaşmak mümkün olabiliyor.

Anadolu Yakası yüzme kursu faaliyetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Ataşehir Yüzme Kulübü ile iletişime geçebilirsiniz. Kurs kayıtları için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.


13 görüntüleme

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page