top of page
  • Ataşehir Yüzme Kulübü

Yüzme Kursu Ne İşe Yarar?

Yüzme kursu ne işe yarar? Yüzme öğrenmek için kurs almak gerekli mi? Yüzme kursları hakkında pek çok soruyla karşılaşıyoruz. Bu sorular; kursların niteliği, ücretleri, kurs programları gibi pek çok farklı konuda olabiliyor. Aynı zamanda; yüzme teknikleri, yüzme ekipmanları gibi konularda da merak edilen noktalar bulunuyor.


Ancak; kurslar hakkında en sık sorulan sorulardan biri; yüzme kurslarının ne işe yaradığı oluyor. Kurslara kimlerin katılabileceği de merak ediliyor. Çünkü birçok kişi yüzmeyi akrabaları ya da tanıdıklarının yardımıyla öğreniyor. Durum böyle olunca; yüzme öğrenmek için kurs almaya gerek olmadığı düşünülebiliyor. Fakat; bunun son derece yanlış bir düşünce olduğunu dile getirmek gerekiyor. “Yüzme kursu ne işe yarar?” sorusunun yanıtına bu noktadan bakmak gerekiyor.


Elbette; yüzmeyi aile, arkadaşlar ya da akrabalar yardımıyla öğrenmek mümkün olabiliyor. Hatta yüzmeyi tek başına öğrenmek bile mümkün olabiliyor. Ancak tüm bu yöntemlerin sağlıksız yöntemler olduğunu dile getirmek gerekiyor. Yüzme bilmeyenler için havuz ve deniz tehlikeli ortamlar olabiliyor. Olumsuz durumlarla karşılaşılabiliyor. Hatta bazı zamanlarda boğulma riski ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle; yüzmeyi tek başına öğrenmenin son derece riskli olduğunun bilinmesi gerekiyor.


Bununla birlikte; yüzme bilen birinin öğrenme sürecine eşlik etme fikri kulağa mantıklı gelebiliyor. Ancak bu alanda uzmanlığı bulunmayan biriyle öğrenme sürecine girmek de aynı riskleri taşıyor. “Yüzme kursu ne işe yarar?” sorusunun cevabı bu noktada da ortaya çıkıyor. Bu nedenle; yüzmeye yeni başlayanların kesinlikle profesyonel destek almaları tavsiye ediliyor. Yüzme kurslarının ne işe yaradığı sorusunun en önemli cevaplarından biri de bu oluyor.


Yüzme kursları bireylerin yüzmeyi daha kolay, daha sağlıklı bir biçimde öğrenmelerini sağlıyor. Yüzmenin güvenli bir ortamda, doğru tekniklerle öğretilmesine olanak veriyor. Ataşehir Yüzme Kulübü, İstanbul'da faaliyet gösteren yüzme kurslarından biri olarak biliniyor. Kulüp bu alanda İstanbul'u önde gelen kulüpleri arasına adını yazdırıyor. Yüzme bilmeyenlerin yanı sıra; kendini bu alanda geliştirmek isteyenleri ve lisanslı sporcuları da ağırlıyor. Peki; kulüp yüzme kursu almak isteyenlere neler sunuyor?


Yüzme Kursu Ne İşe Yarar? Ataşehir Yüzme Kulübü Neler Sunuyor?

Yüzme kurslarının ne işe yaradığı sorusunun yanıtını kısaca özetledik. İstanbul'da yüzme öğrenme ve yüzme alanında kendini geliştirme sürecinde destek alınabilecek pek çok kulüp bulunuyor. Ataşehir Yüzme Kulübü’nün bu kulüplerin önde gelenlerinden biri olduğu biliniyor. Kulüp öğrencilerin talep ve ihtiyaçlarını gözeterek farklı kurs programları hazırlıyor. Bu programlar; yüzmeye yeni başlayanları kapsadığı gibi; profesyonel sporculara yönelik de olabiliyor.


Uzman eğitmenler eşliğinde hazırlanan kurs programları, grup dersleri ve özel dersler olmak üzere iki şekilde yürütülüyor. Öğrenciler, altı kişiden oluşan kurs gruplarında yer alabilecekleri gibi; birebir ders alma fırsatı da bulabiliyor. Kurs programları, yaş grupları ve yüzme seviyelerinin niteliklerine göre adım adım ilerliyor. Öğrencilerin en kolay ve en doğru tekniklerle yüzme öğrenmeleri ve kendilerini geliştirmesi sağlanıyor.

Yüzme kurslarının ücretleri farklılık gösterebiliyor. Bu noktada ders saati belirleyici unsurlardan biri oluyor. Tüm grup kurslarında ders saati doğrultusunda aynı şekilde ücretlendirme yapılıyor. Ancak özel ders alacaklar için ücretler seçilen programa göre değişiyor. Bu konuda detaylı bilgi almak için Ataşehir Yüzme Kulübü’yle iletişim kurmak gerekiyor.


Yüzme kursu ne işe yarar?” sorusunun cevabı ve çok daha fazlası için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Ataşehir Yüzme Kulübü ile iletişime geçebilirsiniz. Kurs içeriklerimiz ve kayıtlar hakkında bilgi için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

45 görüntüleme

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page