top of page
  • Ataşehir Yüzme Kulübü

Yüzme Kursu Almak Neden Bu Kadar Önemli?

Yüzme kursu almak neden bu kadar önemli? Tek başına yüzme öğrenmek mümkün değil mi? Yüzme sporunda profesyonel destek neden önem taşıyor?

Pek çok kişi yüzme öğrenirken profesyonellerden destek almayı tercih etmiyor. Bu noktada devreye kişinin ebeveynleri ya da yakınları giriyor. Bu yaklaşımın her zaman doğru sonuçlar vermediğinin altını çizmek gerekiyor. Yanlış yöntemler, travmatik deneyimleri beraberinde getirebiliyor. Bu nedenle yüzmeye yeni başlayacak olanlar için yüzme kursları mutlaka tavsiye ediliyor. Özellikle bebek ve çocukların profesyonel eğitmenler eşliğinde yüzme öğrenmeleri öneriliyor. Çünkü profesyonel destek ile yüzmeyi daha güvenli bir ortamda öğrenmek mümkün oluyor. Aynı zamanda daha keyifli ve verimli bir öğrenme süreci geçirilebiliyor. Peki; yüzme kursları, katılımcılara ne gibi katkılar sağlıyor?


Yüzme Kursu Almak Neden Faydalı?

Yüzme eğitimi almak için en uygun dönemin 3 – 6 yaş aralığı olduğu uzmanlarca ifade ediliyor. Bu dönem çocukların motor becerilerinin gelişmekte olduğu bir dönem olarak biliniyor. Aynı zamanda bu dönemde çocukların kas ve iskelet sistemi de gelişiyor, şekilleniyor. Bu yaş aralığında yüzmeye başlamak, çocukların fiziksel ve ruhsal olarak daha sağlıklı gelişim göstermeleri anlamına geliyor. Elbette bu dönemde, profesyonel desteğe başvurmak gerekiyor. Yüzme öğrenme sürecinde nasıl bir program izlenmesi gerektiği büyük bir önem taşıyor. Bu süreci uzman eğitmenler eşliğinde yürütmek daha verimli ve daha sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlıyor.

Yüzme kursu almaktan söz edildiğinde aynı durum yetişkinler için de geçerli oluyor. Özellikle yüzme bilmeyen yetişkinlerin kurslara katılması tavsiye ediliyor. Özellikle yetişkinler söz konusu olduğunda, “Tek başına yüzme öğrenmek mümkün olamaz mı?” sorusu sıkça soruluyor. Elbette, tek başına yüzme öğrenmek de mümkün olabiliyor. Ancak; tıpkı çocuklarda olduğu gibi yetişkinlerde de tek başına öğrenme süreci sağlıklı ilerlemeyebiliyor. Öğrenme sürecinde yaşanan olumsuzluklar neticesinde travmalar ortaya çıkabiliyor. Bu durum özellikle su korkusu olan yetişkinler için söz konusu olabiliyor. Bu nedenle hem çocuklar hem de yetişkinlerin, özellikle yüzme öğrenirken yüzme kurslarına katılmaları öneriliyor. Uzmanlar eşliğinde öğrenmek her daim daha sağlıklı sonuçlar veriyor.


Yüzme Kursu Almak İsteyenler İçin Ataşehir Yüzme Kulübü

Ataşehir Yüzme Kulübü’nde her yaştan kursiyere uygun bir kurs seçeneği bulmak mümkün olabiliyor. Yalnızca yüzme öğrenmek isteyenler değil, yüzme tekniklerini geliştirmek isteyenler de kurslardan faydalanabiliyor. Yüzme bilen yetişkinler, yüzme eğitimi almadan serbest yüzme için kulübe üye olabiliyor. Hastalıkların önlenmesi ve tedavisi için yüzme sporundan faydalanmak isteyenler kulübün sunduğu fırsatlardan faydalanabiliyor.

Kulüp, yalnızca yüzme öğrenmek ve kendilerini bu alanda geliştirmek isteyenleri ağırlamıyor. Aynı zamanda kulüp bünyesinde lisanslı sporcular da eğitim alıyor. Sporcular yarışlara ve milli takıma girmek üzere kulüp bünyesinde faaliyet gösterebiliyor. Sporcular, kulübün uzman eğitmenleri eşliğinde antrenmanlara katılarak, yüzme performanslarını arttırmak için çalışabiliyorlar.

Kulüp bünyesinde dileyen kursiyerler grup derslerine, dileyenler özel derslere katılım gösterebiliyor. Grup dersleri haftada 2 gün yürütülüyor. Katılımcılar ayda en az 8 saati kapsayan yüzme eğitimlerinden faydalanabiliyor. Özel derslerde ise program kursiyerin talepleri doğrultusunda belirleniyor. Kurs programları hakkında detaylı bilgi için kulüp ile iletişime geçmek gerekiyor.

Ataşehir Yüzme Kulübü’nün sunduğu yüzme kursu fırsatları hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için Ataşehir Yüzme Kulübü ile iletişime geçebilirsiniz. Kurs içeriklerimiz ve kayıtlar hakkında bilgi için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

54 görüntüleme

Comments


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page