top of page
  • Ataşehir Yüzme Kulübü

Ataşehir Yüzme Kursu

Ataşehir Yüzme Kursu seçeneklerini araştıranlar için öne çıkan kulüplerden biri Ataşehir Yüzme Kulübü oluyor. Ataşehir Yüzme Kulübü’nün 2017 yılında Emirhan Temiz ve Serdar Kayhan tarafından kurulduğu biliniyor. Kulüp, Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından akredite ediliyor. Resmi bir kulüp olarak eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Ataşehir Yüzme Kulübü’nde yetişkin ve çocuklara yönelik pek çok farklı kurs seçeneği bulunuyor. Kulüp bünyesinde yüzme bilmeyen kursiyerlerin yanı sıra; profesyonel sporcular da bulunuyor. Kulüp, birçok alt kuruluşlu, tesisleri ve eğitmenleriyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Kulübün, Ataşehir Yüzme Havuzu başta olmak üzere Anadolu Yakasının farklı noktalarında birçok havuzdan faydalandığı biliniyor.

Kulüp, avantajlı fiyatları ve her seviyeye hitap eden kurs seçenekleriyle tercih sebebi oluyor. Kulüpte görev alan tüm eğitmenlerin spor alanında lisans yapmış isimler olduğu biliniyor. Peki; Ataşehir Yüzme Kulübü’nde kursiyerleri neler bekliyor? Kurslar nasıl ilerliyor? Kurs grupları nasıl oluşturuluyor? Fiyatlar Nasıl?

Ataşehir Yüzme Kursu Alacakları Neler Bekliyor?

Ataşehir Yüzme Kulübü’nde farklı seviye ve yaş gruplarına yönelik kurs seçenekleri bulunuyor. Kurs gruplarında yüzme bilmeyen kursiyerlerden lisanslı sporcular pek çok farklı seviyeye rastlamak mümkün oluyor. Kulüp çocuk yüzme kursu faaliyetlerinin yanı sıra; yetişkin yüzme kursu faaliyetleri de yürütüyor.

Kulüp bünyesinde kurslara katılabilen en küçük yaş grubu 3 – 5 yaş oluyor. Bu yaş aralığındaki çocuklar için 3 – 5 Yaş yüzme kursu seçeneği sunuluyor. Uzmanlar yüzmeye başlamak için en uygun yaş aralığının bu olduğunu düşünüyor. Kulüp uzman tavsiyelerinden yola çıkarak 3 – 5 yaş grubu için keyifli bir deneyim sunuyor. Çocukların motor becerilerinin gelişmesi, kas ve iskelet sisteminin sağlıklı gelişmesi kursun önceliklerinden oluyor. Kurs süreci çocukların suya adaptasyonunu esas alarak başlıyor. Çocuklar kurs faaliyetleri süresince eğitsel oyunlar eşliğinde hem eğleniyor hem de öğreniyorlar.

Ataşehir Yüzme Kursu seçeneklerini araştıran ebeveynler için bir diğer seçenek Çocuk Yüzme Kursu oluyor. Kulüp bu kapsamda 5 – 14 yaş aralığında çocuklara ev sahipliği yapıyor. Çocuklar yüzme seviyelerine göre gruplara ayrılıyor. Dileyen çocuklar için özel yüzme dersi seçeneği de sunuluyor. Yüzme bilmeyen çocuklar için temel yüzme çalışmaları odak noktasına alınıyor. Yüzme bilenler ise teknik öğrenim gruplarında farklı yüzme tekniklerine odaklanıyor. Çocuk yüzme kurslarına katılan kursiyerler ilerleyen seviyelerde lisans alma şansı bulabiliyor.

Yetişkin Yüzme Kursu seçenekleri çocuk yüzme kurslarında olduğu gibi yüzme seviyelerine göre alt gruplara ayrılıyor. Yüzme bilmeyen yetişkinlerin varsa su korkusunu yenmelerine odaklanılıyor. Suya adaptasyon, su üzerinde kalabilme, nefes çalışmaları yapılıyor. Temel yüzme becerilerinin edinilebilmesi için eğitimler veriliyor. Yüzme bilen yetişkinler ise teknik öğrenim gruplarına alınıyor. Dört farklı stile yönelik teknik çalışmalar bu gruplarda yapılıyor. Dileyen yetişkinler grup derslerine katılmak yerine özel yüzme dersi alabiliyor.

Ataşehir Yüzme Kursu Fiyatları ve Kurs Takvimi Ataşehir Yüzme Kulübü kurs faaliyetleri grup dersleri ve özel dersler olarak ikiye ayrılıyor. Grup faaliyetlerinde kursiyerlere ayda en az 8 saat eğitim veriliyor. Kurslar haftada 2 gün olarak planlanıyor. Her kurs gününde 1 saatlik eğitimler veriliyor. Gruplar en fazla 6 kursiyerden oluşuyor. Grup dersleri için aylık eğitim ücreti 700 TL olarak belirleniyor. Kurslara birden fazla aile üyesinin kayıt yaptırması halinde %7 aile indirimi uygulanıyor. Özel ders ücretleri için farklı paketler söz konusu oluyor. Ücretler de seçilen kurs paketine göre farklılaşıyor. Bu konuda detaylı bilgi için kulüple iletişime geçilebiliyor.

Ataşehir Yüzme Kursu seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kurs içeriklerimiz ve kayıtlar hakkında bilgi için bizi arayabilir, kulübümüzü ziyaret edebilirsiniz. Kulübümüz hakkındaki güncel gelişmelerden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

27 görüntüleme

Comentarios


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page